İnternet Sitesi Nasıl kurulur?

İnternet sitesi kurma sürecindeki aşamalar:

Alan adı almak: Alan adı web sitenizin ulaşılabilir olması için ihtiyaç duyulan bağlantıdır. Web siteniz alan adı sitenizin kendine özel linkidir. Örn: mehmetadam.Com şu an bulunmuş olduğunuz ve bu içinde ne olduğu okuduğunuz web sitesinin alan adıdır.
Hosting almak: Bu işlem internet sayfası sayfalarınızın barınacağı sunucuyu sağlamak için gereklidir.
Tema seçimi ve düzenlemesi: Bu işlem sektörünüze uygun bir tasarım için doğru taslak oluşturmaktır.
Tasarım: Sitenizin şık ve kullanışlı bir ara yüze sahip olması için yapılan çalışmaları içerir.
Sayfaları hazırlamak: Ana sayfa, hizmetler, blog, bildirişim benzer biçimde sayfalar kendilerine özel formlarla hazırlanır.
Mobil uyumluluğu sağlamak: Site görünümünün bütün cihazlara uygun olarak ölçeklenebilirlik kazanması içindir.
SSL sertifikası edinmek: Sitenizin güvenli olarak yayınlanması için gereken aşamadır.
Arama motorlarına kayıt: Sitenizin arama motorlarındaki görünürlüğü için önemlidir.
Siteyi yayınlamak: Sitenin internet ortamına böylelikle dahil olur.
Yönetici panelinin teslimi: Siteyi yönetmek için lüzumlu olan açık oturum şifresiyle beraber site sahibine teslim edilir.
Yukarıdaki maddeler en temel aşamalardır. Bir siteyi hazırlamak istenilen özelliklere ve sayfalara göre çok daha fazla emek gerektirebilmektedir.

İnternet Sitesi Kurma Maliyeti
İnternet sitesi kurma maliyeti, müşterinin türlü talepleri doğrultusunda değişebilmektedir. Fiyat, müşterinin web sitesinde olmasını talep ettiği özelliklere nazaran belirlenmektedir. Özgünlük, sayfa sayısı, işlevsellik, kullanılan hosting, alan adı uzantısı, SEO hizmeti, mobil uyumluluk şeklinde özellikler tasarlanacak internet sitesi maliyetini etkileyebilmektedir.

Sadece averaj bir fiyat söylemek gerekirse 3000 ₺ – 7000₺ fiyat aralıklarında iyi bir web sitesi sahibi olabileceğinizi söyleyebiliriz. İnternet sitesi fiyatlandırma kriterleri hakkında daha çok data sahibi olmak istiyorsanız web tasarım fiyatları başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Hizmetlerimiz hakkında daha çok data edinmek için hizmetlerimiz sayfasını ziyaret edebilir; sorularınızı yöneltmek için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 

DİĞER BLOG / DUYURU