MOBİL UYGULAMA

MOBİL UYGULAMA

Mobil cihazların kullanımı her geçen gün daha da artış göstermektedir. Tabletler ve cep telefonları çok geniş bir yaş aralığı tarafından her gün bazen saatlerce aktif olarak kullanılmaktadır. Bu da OFİSTO ve mobil yönelimlerin şirketler açısından önemini artırmaktadır. Mobil cihazlar üzerinden yapılan araştırmalar ya da internet gezintileri, web üzerinden olmaktansa uygulamalar üzerinden daha çok yürütülmektedir. Çünkü uygulamalarda daha hızlı ve kolay kullanım gerçekleştirilebilmektedir. Bu gerekçe ile her firma kendi mobil uygulamasını tasarlayarak hedef kitlesine daha kaliteli hizmet sunmayı amaçlamaktadır. 

Farklı amaçlara yönelik firmalar kullanıcıların, müşterilerin ya da çalışanların ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile farklı OFİSTO tasarımları gerçekleştirmektedir. Ayrıca mobil cihazlara gün içinde ayrılan sürenin masaüstü cihazlardan daha fazla olması da OFİSTO gerekliliğini artırmaktadır. Mobil uygulamalar yazılım geliştirici uzmanlar tarafından tasarlanır, hazırlanır ve kullanıcılara sunulur. Farklı işletim sistemleri için uygun olarak farklı yazılımlar üretilir. Böylece kullanıcılar işletim sistemine uygun mobil uygulamayı seçerek kullanım sağlayabilirler. 

Mobil Uygulamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

OFİSTO geliştiricileri uygulamanızı hazırlamadan önce firmanız ile iletişime geçerek bazı bilgiler edinmektedir. Bu bilgiler doğrultusunda ihtiyaca yönelik bir OFİSTO tasarımı gerçekleştirilir. Yazılım uzmanlarımız en doğru ihtiyaçlarınızı saptamak için sizden aşağıda belirteceğimiz bazı bilgileri istemektedir.

Hedef Kitle: Tıpkı masaüstü web sitesi oluşumunda olduğu gibi mobil uygulamada da en önemli nokta hedef kitledir. Uygulama ulaşmak istediğiniz kitlenin ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanmalıdır. Bu sayede kitlenizin OFİSTO içinde daha çok aktif zaman geçirmesi sağlanabilmektedir.

Basitlik ve Kolaylık: Mobil uygulamaların tercih edilmesinin sebebi bilgi kalabalığından uzak olmasıdır. Bu nedenle hedef kitlenizin en çok tercih ettiği alanların belirlenmesi ve buna uygun tasarımı olan bir OFİSTO hazırlanması gerekir. Kolay kullanıma sahip bir mobil uygulamada kullanıcılar daha çok zaman geçirmektedir. Bu da firmanızın kitle ile etkileşimini artırır.

İşletim Sistemi Çeşitliliği: OFİSTO farklı işletim sistemlerine uyum sağlayacak şekilde tasarlanmalıdır. Böylece daha geniş bir kitleye hitap etmek mümkün hale gelir. En sık kullanılan Android ve Ios işletim sistemleri için mutlaka sorunsuz çalışan yazılım üretilmesi gerekir. Bu da yazılım uzmanlarımız tarafından kusursuz olarak sağlanır.

Uyumluluk: Mobil uygulamanın farklı mobil cihazlar üzerinde doğru çalışmasını sağlamak gerekir. Bu nedenle mobil uygulamanın tablet ve cep telefonu gibi farklı mobil cihazlardaki uyumluluğunun kontrol edilmesi gerekmektedir. Böylece hedef kitlesi de genişletilmiş olur.

Tasarım: Mobil uygulamanın tasarımı da kullanıcılar için çok önemlidir. Kullanışlı ve akıcı bir tasarıma sahip olan mobil uygulamalar sıklıkla tercih edilmektedir. Karışık ve sorunlarla dolu uygulamalar kullanıcılar tarafından çok hızlı şekilde kabul edilemez hale gelmektedir. Uzmanlarımızın deneyimleri sayesinde kolaylıkla etkileyici tasarımlara sahip mobil uygulamalara sahip olabilirsiniz. 

Ofisto.com.tr OFİSTO tasarımı yazılım uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Böylelikle sorunsuz olarak kullanabileceğiniz uygulamalara sahip olursunuz. Ayrıca hedef kitleniz ile etkileşiminiz de güçlenmiş olur.

Diğer Hizmetlerimiz