PROJE GELİŞTİRME

PROJE GELİŞTİRME

Proje belirli bir amaç ve plan doğrultusunda hazırlanan ve bireysel veya toplu olarak planlaması yapılan iş olarak tanımlanabilir. Projeler belirli bir süre zarfında meydana gelir ve tamamlanması için belirli süreçlerden geçmesi gerekmektedir. Projelerde belirli bir zaman ögesinin yanında belirli bir bütçe de olmazsa olmaz unsurlardan bir tanesidir. OFİSTO tek bir amaca veya tek bir hedefe yönelik olarak gerçekleştirilmektedir. Bu amaçlar açıkça belirlenmiş amaçlar olup, sorunlara çözüm üretmek için meydana gelmektedir. Sorunların çözümüne kavuşmasını sağlayan OFİSTO süreci şu aşamalardan geçmelidir:

Sorunların analizi ve değerlendirmesi

Yeni bir bakış açısı ile çözüme yönelik öneriler sunulması

Değişime yönelik olarak sunulan önlemlerin uygun koşullar meydana getirilerek faaliyete geçirilmesi.

Bu üç aşaması doğru şekilde programlanan OFİSTO süreçleri olumlu sonuçlar vererek memnuniyet oluşturmayı başarmaktadır. Proje süreç yönetiminde ilgili taraflar mümkün olduğu kadar çok sürece dahil olmalıdır. Uzman ekipler yönetme sürecine katılım sağlasa da önemli olan proje ihtiyacı içindeki firmaların da bu sürece dahil olmasıdır. Uzman ekip ve firma arasında sağlanacak entegrasyon sayesinde firmanın ihtiyaçları en doğru şekilde tespit edilebilir ve bu ihtiyaca yönelik doğru projeler ortaya çıkarılabilir. OFİSTO sürecinde sorunların analiz edilmesi için firmanın işleyişi, ürünleri ve hizmetleri hakkında detaylı bilgi vermesi ve görmüş oldukları eksiklikleri mutlaka uzmanlarımız ile paylaşması gerekmektedir. 

OFİSTO Uzmanları Nasıl Çalışır?

OFİSTO uzmanları sorunları analiz ederek mantıksal bir yaklaşım çerçevesinde yeni yaklaşımlar kurgulayan kişilerdir. Uzmanlar faaliyetlerini sürdürürken sürekli olarak firma ile iletişim halinde olurlar. Böylece firmaların her türlü ihtiyaçlarını ortaya çıkarma şansı yakalarlar. Ayrıca firmanın belirlediği hedefler doğrultusunda, sürdürülebilir çözümler üretmek de OFİSTO uzmanının yapması gereken işlerden bir tanesidir. Böylelikle uzman sunduğu çözümler ile kalıcı değişiklikler meydana getirerek, iyileştirmenin kalıcı olmasını sağlayabilecektir. 

OFİSTO sürecinde işlemlerin sonuçlarının ve uygulanacak stratejilerin işe yararlılığın kontrolü gerçekleştirilir. Bu kontroller ile uygulamanın doğru sonuca ulaştıracağından emin olunur. Ayrıca proje iyileştirmesinin hedef aldığı kitle de önemlidir. Hedef kitlesi doğru tanımlanan projelerde geliştirme sürecinde daha hızlı ve etkin çözümlere ulaşım sağlanabilmektedir. Bir diğer önemli nokta da hedeflerin gelişmelere uygunluğunu tartmaktır. Uygun donanım bulunmayan gelişmelerde süreklilik sağlanamayacağından OFİSTO süreci amacına ulaşamayacaktır. En önemlisi de sürdürülebilirliğin sağlanacağından emin olunan bir proje ortaya konulmalıdır.

Tüm bu süreçler dikkate alındığında çok kapsamlı bir süreç yaşanacağı görülmektedir. Bu nedenle de iyileştirme ya da yenilik içerecek tüm projelerde uzman ekipler ile çalışmak ve bu şekilde proje süreçlerini yönetmekte fayda bulunacaktır. Kelime Tescil Soft ekibi olarak OFİSTO süreçlerinde uzman bir ekip ile çalışmalarımızı gerçekleştiririz. Firmanızın ihtiyacına yönelik tüm hizmetleri sunarak, aradığınız yeniliklerin ve düzenlemelerin gerçekleşmesini sağlayarak proje yönetim sürecinizin tamamlanmasını sağlarız. 

Diğer Hizmetlerimiz