WEB TASARIM

WEB TASARIM

Dijital dünya ile daha yakından ilgilenmek için gerekli olan OFİSTO son yılların en çok kullanılan alanları olmuştur. Gerek pazarlama gerekle faaliyetlerin kullanıldığı alanlarda artık web tasarımlar üzerinden iletilmektedir. Teknolojinin hızlıca ilerlemesinden ötürü tüm işlemler bu alanlarda yapılmaktadır. Reklam yönetimi kullanımı içinde gerekli olan web tasarım, doğru planlama ve uygulama ile çok daha kazançlı olabilmektedir. Tescil soft sayesinde web tasarımı en güncel ve yenilikçi olarak elde edilebilmektedir. 

Hayatımızın büyük bir kısmında bulunan sosyal medya alanları da OFİSTO sayesinde gelişiyor. Sosyal medya olarak en çok kullanılan alanlardan olan Facebook, Twitter, Google gibi seçimlerde web tasarımının en iyi şekilde yayılmasını sağlamaktadır. Bu alanların kullanımı ve yayınlama durumları sitenin her kesime ulaşması içinde etkilidir. Gelir amaçlı kullanılan tüm web tasarımları da sosyal medya kanalları üzerinden yayılmaktadır. Bu şekilde reklam geliri elde etmek de mümkündür. İyi bir web tasarımına sahip olmak da tanıtım için büyük avantaj anlamına gelmektedir.

Hızlı Erişim İle Web Tasarım

Gelişen teknoloji ile akıllı telefon kullanımı oldukça fazladır. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan akıllı cihazlar sayesinde web tasarımlar daha ön plana çıkmıştır. Sitelerin kullanımı ve görsel tasarımları web tasarımının önemimi arttırıyor. İyi tasarıma sahip olan sitelerin tercih edilme oranları daha yüksektir. Bu yüzden sunulan web tasarımının mobil uyumu da olmalıdır. Reklam ya da gelir amaçlı kullanılan web tasarımlarında Google aramalarında bulunabilirliğin olması gerekmektedir. Google aramalarında en önde çıkabilmek için web sitesinde;

Site hızı

Mobil uyumu

Hızlı çıkarma oranı

Kodlama planlaması

İçerik kalitesi

Site yaşı önemli hususlardır.

Bu hususların tek site üzerinde olabilmesi için kişilerin doğru tasarımcılar ile iş birliği içerisinde olması gerekmektedir. Özellikle sitenin içyapısı ve görsel tasarımları kullanıcı kolaylığı açısından büyük avantaj sağlayacaktır. Mobil üzerinden de yapılan girişlerde butonlar ve içerik erişimleri tek sayfa üzerinden bulunmalıdır. Bu şekilde daha çok kullanıcı ve kullanıcıların daha çok alana ulaşması da kolaylıkla sağlanabilir. Herhangi bir firmanın web sitesi üzerinden kazanç elde edebilmesi için site kurulumunun bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir. Tescil soft firması gerekli araştırmayı site kurulumu öncesinde gerçekleştirmektedir.Bu özellikler;

Responsive mobil uyumlu arayüz

Ziyaretçilerin ilgisini çekecek içerikler

Hızlı erişim ve zengin seçenekler

Google arama motoru

Özel tasarım görsel ve metinler ( ziyaretçilerin zaman geçirmesini sağlayacak seçenekler) şeklinde özelliklerin olması site kullanım zamanını da arttıracaktır.

Web Tasarımı İle Olması Gereken Seçenekler

Ticari amaçlı kullanılan web siteleri aynı zamanda firmaların tanıtım yüzü olmaktadır. Kaliteli ve görsel zenginliği fazla olan web tasarımların tercih edilme önceliği her zaman fazladır. E ticaret olarak kurulan web sitelerinin tasarım önemi büyüktür. Buna ek olarak güncel hayattan içerikler ve yenilikçi seçimlerde sitenin kullanımında etki sağlayacaktır. Özgün ve yenilikçi web site tasarımı için gerekli seçenekler arasında;

Site içerisinde sunulacak projelerin grafik tasarımı

Firmaya ait logo tasarımı

Pazarlama ve yayılma alanında ilerlemiş sosyal medya kullanımı

Google reklamları

Satış alanında kullanılan bölümde kolay ara yüz ve hızlı ödeme sistemleri şeklinde site tasarımı profesyonel olarak yapılmalıdır. 

Yukarıda bulunan seçeneklerin bir araya gelmesi ile kaliteli ve yenilikçi bir site tasarımı ortaya çıkacaktır. Bu seçenekler sayesinde site kullanıcıları istedikleri alana kolayca ulaşabilir ve satış işlemlerini tamamlayabilmektedir. Kolay olarak erişimi bulunan ödeme seçeneklerinin ara yüzü sayesinde hızlı işlemlerde sağlanmış olacaktır. Sitede daha fazla zaman geçirmek için bulunan görsek içerikler yeni alışverişlerde büyük etki gösterir. Bu durum firmaya satış alanında kazanç sağladığı gibi sitenin Google kullanımını da arttıracaktır. Böylece daha fazla kişi erişimi de hızlı bir şekilde yükselme gösterecektir. 

Diğer Hizmetlerimiz